Warzywa podkręcające metabolizm

1 lutego 2017

Kiedy mówi się o diecie, nieodłącznym stwierdzeniem jest, iż „należy jeść pięć posiłków dziennie” aby zdrowo żyć. Pięć posiłków – to brzmi nieprecyzyjnie. Aby być zdrowym i szczupłym należy umieścić w swym codziennym jadłospisie pięć porcji owoców i warzyw.

Niestety, wielu z nas zapomina o codziennym spożywaniu owoców i warzyw. Nie pamiętamy, że są one źródłem cennych witamin i minerałów dla naszego organizmu. Warto podkreślić, że prawdziwą bombą witaminową i energetyczną są dla nas soki: warzywne, owocowe czy owocowo-warzywne. Soki na bazie owoców i warzyw chronią wszystkie narządy w naszym ciele. Co więcej, działają one oczyszczająco i odchudzająco. Dodatkowym plusem jest fakt, iż są one pyszne i bardzo proste w przygotowaniu.

Warzywa na odchudzanie

Warzywa, ze względu na obecność błonnika, doskonale pobudzają nasz metabolizm, dzięki czemu sprawdzą się jako element diety osób walczących z niepotrzebnymi kilogramami. Błonnik jest odpowiedzialny za uczucie sytości, dlatego ogranicza nasz apetyt i eliminuje zjawisko podjadania. Ponadto, warzywa zawierają dużo mniej cukru niż owoce, dlatego są mniej kaloryczne. Chcąc codziennie pić soki warzywne warto zdecydować się na samodzielne ich przyrządzanie, gdyż tylko dzięki temu będziemy pewni jakości naszego produktu.

Zdrowy styl życia

Soki odchudzające

Wśród soków odchudzających znajdują się:

- sok szpinakowy - przyspiesza przemianę materii; ma działanie oczyszczające i obniża poziom złego cholesterolu,

- sok z kapusty – ma działanie oczyszczające, obniża ciśnienie krwi; zalecany szczególnie osobom cierpiącym na problemy z układem trawiennym,

- sok z ogórków - usprawnia pracę układu trawiennego, ułatwia wydalanie wody z organizmu, która wielokrotnie odpowiada dodatkowe kilogramy,

- sok selerowy - działa oczyszczająco, korzystnie wpływa na pracę układu trawiennego.

Jeśli stronimy od soków warzywnych, wybierajmy owoce, ale te niskokaloryczne. Najlepiej jeśli do soków owocowych będziemy dodawali warzywa. Chcąc przyrządzić owocowo-warzywny napój odchudzający warto wybrać cytrusy, a w tym przede wszystkim grejpfruty.

Jeszcze jedno – przyrządzając soki pamiętajmy, że najwięcej właściwości mają te świeżo wyciśnięte i od razu spożyte. Jeśli przyrządzimy zbyt dużo soku, możemy przechować go w lodówce, byle nie za długo.

Paweł

Redakcja edutesty.pl