PRZEWODNIK ZAKUPU WYCISKAREK WOLNOOBROTOWYCH – ZNAJDŹ WŁAŚCIWY MODEL

26 lipca 2016

Kupowanie odpowiedniej wyciskarki do soków, która będzie spełniać oczekiwania to trudne zadanie. Zanim dokonamy wyboru należy się bowiem bardzo dobrze zastanowić nad tym jakie rozwiązania są dla nas najważniejsze i na co będziemy w szczególności swoją uwagę zwracać. Jeśli pierwszy raz będziemy wybierać wolnoobrotowe urządzenie do soków możemy być zaskoczeni tą ilością informacji jakie dostaniemy. Dlatego jeśli chcemy sobie zakup ułatwić nasz przewodnik może być dużym wsparciem.

Wydajność

Pierwsza sprawa to szczególna wydajność wyciskarki. Sokowirówki działają na zasadzie szybkich obrotów, w ramach których sok będzie oddzielał się od miąższu i następnie działać będzie siła odśrodkowa. Sok uzyskiwany tak będzie gęstszy i będzie go mniej niż w przypadku wyciskarki. Właśnie one odpowiadają za miażdżenie owoców oraz będą wydobywać z niego maksymalną ilość soku. wypychana jest pulpa, która będzie praktycznie sucha. Samo urządzenie jest więc bardzo wydajne.

wyciskarka do soków - www.sokowo.pl

Wartość odżywcza

Kolejna ważna sprawa to aspekt jakości tych soków i wartość odżywcza. Jeśli mamy wyciskarkę to to urządzenie będzie nam przygotowywać sok, który pod kątem cennych składników odżywczych będzie znacząco lepszy. Urżadzenia, które wykonują szybkie obroty będą niestety cześć tych ważnych składników odżywczych niszczyć. będzie bowiem dochodziło do podgrzania soku a jednocześnie można się liczyć z tym, że będzie występowało jego utlenienie. To oczywiście prowadzi do gorszej jakości.

Komfort użytkowania

Skoro mamy jakiś sprzęt wykorzystywać to będzie dobrze, jeśli będzie on miał odpowiednią jakość i parametry zadowalające. między innymi znaczenie ma to jak urządzenie będzie oddzielać miąższ od soku. to ważna sprawa, która decyduje o sprawności obsługi. W urządzeniach, które mają miąższ w środku trzeba się liczyć z tym, że co jakiś czas będzie trzeba pojemnik z tym miąższem opróżniać.

Dodatkowe funkcje

Wiele urządzeń ma obecnie dodatkowe możliwości i funkcje. Trzeba się jednak zastanowić czy będą one przydatne i czy rzeczywiście bardzo będzie je wykorzystywać. Nie zawsze w naszym przypadku te dodatkowe funkcje będą potrzebne. Dlatego trzeba sobie to racjonalnie rozważyć.

Paweł

Redakcja edutesty.pl