Funkcjonalne wyciskarki

8 maja 2017

Świeży sok to doskonałe uzupełnienie codziennej diety. Można go uzyskać w różny sposób, jednym z rozwiązań są wyciskarki do soku, stanowiące alternatywę dla popularnych sokowirówek. Godne uwagi i zainteresowania są przede wszystkim wyciskarki dwuślimakowe, które pozwalają uzyskać optymalną ilość soku. Są to urządzenia wolnoobrotowe, a co ważniejsze, nie emitują ciepła dzięki czemu sok nie jest napowietrzony i zachowuje wszystkie składniki odżywcze.

Głównym narzędziem odpowiedzialnym za funkcjonowanie wyciskarek dwuślimakowych są dwa identyczne wałki ślimakowe, które są ustawione równolegle względem siebie, a przy tym zazębiają się, co w praktyce oznacza, że sposób pozyskiwania soku za pomocą wyciskarek dwuślimakowych i jednoślimakowych jest zupełnie inny. Wyciskarki dwyślimakowe sprawiają, że miąższ jest dokładnie miażdżony poprzez ocierające się o siebie wałki ślimakowe, a co ważniejsze, pozyskany sok jest dokładnie filtrowany i dopiero po tym zabiegu odprowadzany do specjalnego pojemnika – oddzielany jest również suchy miąższ.

Konstrukcja wyciskarki

Zastosowanie dwuślimakowej konstrukcji umożliwia pozyskanie optymalnej ilości soku, a co ważniejsze, za pomocą przedmiotowego urządzenia można przetwarzać wszystkie rodzaje owoców i warzyw, a nawet zioła. Śmiało można więc stwierdzić, że jest to doskonała alternatywa dla każdego, kto zamierza stosować zdrową dietę lub terapię. Wyciskarki dwuślimakowe są polecane przede wszystkim w przypadku stosowania diety dr. Gersona, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Działanie wyciskarki do soków

Godny podkreślenia jest fakt, że niektóre modele posiadają dodatkowe rozwiązania, m.in. możliwość mielenia, przygotowywania domowego makaronu czy homogenizacji, co bez wątpienia przekłada się na ich funkcjonalność.

Zalety urządzeń dwuślimakowych:

Przedmiotowe wyciskarki dwuślimakowe pozwalają uzyskać wysokiej jakości sok w optymalnej ilości, który zachowuje wszystkie składniki odżywcze. Sok można wyciskać ze wszystkich owoców, warzyw i ziół, jest nienapowietrzony i może być przechowywany do 72 godzin. Urządzenie to idealnie sprawdza się w przypadku diet opierających się na spożywaniu naturalnych soków.

Wady urządzeń dwuślimakowych:

Wyciskarki dwuślimakowe to urządzenia wolnoobrotowe, a to oznacza, że przygotowanie soku wymaga przede wszystkim czasu. Wyciskarka może być uciążliwa w czyszczeniu i montażu, jest także większa i cięższa niż jej odpowiednik jednoślimakowy lub sokowirówka.

 

Paweł

Redakcja edutesty.pl